• Tylko online
Umowa kupna sprzedaży pojazdu - wersja 2022

Umowa kupna sprzedaży pojazdu - wersja 2022

Szablon lub wzór dokumentu do pobrania, edycji, do wypełnienia.

10,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Umowa kupna sprzedaży pojazdu - wersja 2022

Umowa kupna sprzedaży pojazdu - wersja 2022

Szablon lub wzór dokumentu do pobrania, edycji, do wypełnienia.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Wzór Umowa kupna sprzedaży pojazdu - wersja 2022 jest do pobrania w formacie docx. Wzór umowy sprzedaży / kupna auta  zawiera niezbędne dane jakie powinny zostać w niej ujęte, przede wszystkim:
- data i miejsce zawarcia umowy,
- dane osobowe strony umowy (imię, nazwisko, adres, pesel, seria i numer dokumentu tożsamości),
- dane przedmiotu umowy - czyli pojazdu (marka, model, numer rejestracyjny, VIN, rok produkcji, przebieg),
- wartość przedmiotu umowy,
- ustalenia stron (przeniesienie własności, pokwitowanie odbioru pojazdu, oświadczenia o stanie technicznym pojazdu, kto ponosi koszty transakcji w Urzędzie Skarbowym),
- miejsce na podpisy stron.

Dodatkowo wzór umowy na sprzedaż / kupno zawiera zapis o załącznikach do umowy. W przypadku, gdy pojazd jest sprzedawany osobę niebędącą właścicielem, do umowy należy dołączyć "Upoważnienie właściciela pojazdu do sprzedaży" w formie załącznika. 

Przepisy prawa nie regulują w jaki sposób i w jakiej formie powinna zostać zawarta umowa kupna sprzedaży pojazdu. Forma pisemna zawierająca podstawowe dane jest najbezpieczniejsza i chroni prawa obu stron. Zgodnie z art. 78 ust. 2 pkt. 1 ustawy Prawo o ruchu drogowym w ciągu 30 dni należy zgłosić sprzedaż swojego auta w Wydziale Komunikacji, w którym był rejestrowany. Zgodnie z art. 32 ust. 1 ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK wciągu 14 dni należy powiadomić swojego ubezpieczyciela o sprzedaży pojazdu. 

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-3706

Opis

Typ pliku
docx

Zobacz także