• Tylko online
Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

Szablon lub wzór dokumentu do uzupełnienia, do pobrania za darmo.

0,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

Wypowiedzenie umowy najmu lokalu

Szablon lub wzór dokumentu do uzupełnienia, do pobrania za darmo.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dokument Wypowiedzenie umowy najmu lokalu jest do pobrania w formacie docx. Wzór zawiera niezbędne elementy, potrzebne do skutecznego wypowiedzenia umowy, tj. nagłówek, oświadczenie wynajmującego, wskazanie daty wypowiedzenia, informacje o zachowaniu okresu wypowiedzenia, informację co do przekazania lokalu oraz rozliczenia. 

Umowę najmu można wypowiedzieć w prosty sposób, wystarczy jednostronnie złożyć oświadczenie na piśmie w odpowiednim terminie. Umowa najmu mieszkania zawarta na czas nieokreślony, może zostać wypowiedziana w każdej chwili. Natomiast wypowiedzenie umowy zawartej na czas określony możliwe jest tylko w sytuacji, kiedy strony przewidziały taką możliwość w warunkach umowy. Jeżeli w umowie nie zostały określone warunki jej wypowiedzenia, umowa ta może zostać wypowiedzenia przy zachowaniu terminów ustawowych, które określa artykuł 673 § 2 Kodeksu Cywilnego:
- jeśli czynsz jest płacony miesięcznie – na miesiąc naprzód na koniec miesiąca kalendarzowego;
- jeśli czynsz jest płacony w odstępach czasu dłuższych niż miesiąc – najpóźniej na trzy miesiące naprzód na koniec kwartału kalendarzowego;
- jeśli czynsz jest płacony w krótszych odstępach czasu – na trzy dni naprzód;
- jeśli najem jest dzienny – na jeden dzień naprzód.

Treść pliku należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-1554

Opis

Typ pliku
docx