• Tylko online

Instrukcja BHP bezpiecznej obsługi frezarek do drewna

Szablon lub wzór dokumentu do uzupełnienia, do wydruku, do pobrania za darmo.

0,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Instrukcja BHP bezpiecznej obsługi frezarek do drewna

Instrukcja BHP bezpiecznej obsługi frezarek do drewna

Szablon lub wzór dokumentu do uzupełnienia, do wydruku, do pobrania za darmo.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dokument Instrukcja bhp bezpiecznej obsługi frezarek do drewna jest do pobrania za darmo w formacie doc. Instrukcja uwzględnia treści: podstawę opracowania instrukcji, zasady pracy, obowiązki pracownika oraz czynności zakazane.

Frezarka do drewna to jedna z najpopularniejszych maszyn stolarskich. Jest wysokoobrotowym narzędziem tnącym. Frezarka jest używana do żłobienia, rowkowania, wykonywania ozdobnych profili na krawędziach drewna. W czasie ruchu frezarki nie wolno zakładać frezów, regulować stołu i prowadnicy, dokonywać pomiarów, usuwać wiórów oraz wykonywać innych czynności o podobnym charakterze. Należy sprawdzić, czy frezarka znajduje się w pełnej sprawności, czy frezy są właściwie założone i zamocowane, czy osłony nie są uszkodzone lub obluzowane oraz nie zostało uszkodzone uziemienie przed przystąpieniem do pracy.

Pracownik przed przystąpieniem do pracy powinien zapoznać się z treścią instrukcji stanowiskowej BHP i potwierdzić to pracodawcy na piśmie. Pracodawca ma obowiązek wyposażyć każde stanowisko pracy w instrukcje bhp i ppoż, co wynika z art. 2374 Kodeksu pracy oraz § 41 ust.1 rozporządzenia MPiPS z dnia 26 września 1997 r. w sprawie ogólnych przepisów bhp.

Treść pliku należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-107

Opis

Typ pliku
doc