• Tylko online

Instrukcja BHP strugarka wyrówniarka do drewna

Szablon lub wzór dokumentu do uzupełnienia, do wydruku, do pobrania za darmo.

0,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Instrukcja BHP strugarka wyrówniarka do drewna

Instrukcja BHP strugarka wyrówniarka do drewna

Szablon lub wzór dokumentu do uzupełnienia, do wydruku, do pobrania za darmo.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dokument Instrukcja bhp strugarka wyrówniarka do drewna jest do pobrania w formacie doc. Do edycji. Do obsługi strugarki-wyrówniarki może być dopuszczony pracownik przeszkolony na stanowisku pracy w zakresie BHP i zapoznany z DTR. Obsługujący strugarkę-wyrówniarkę, powinien zapoznać się z dokumentacją wykonawczą, wysłuchać poleceń i instruktażu zawodowego, udzielonego przez bezpośredniego przełożonego, dotyczącego prawidłowego i bezpiecznego wykonania powierzonego zadania, przygotować odpowiednio stanowisko robocze do realizacji zadania. Instrukcja zawiera opis czynności operatora w trakcie pracy na strugarce-wyrówniarce oraz po jej zakończeniu. Określone zostały też czynności zabronione.

Wyrówniarka do drewna to bardzo charakterystyczne urządzenie, które stanowi duże zagrożenie dla pracownika, który nie zapoznał się z  instrukcją BHP. Maszyna posiada ostre części, wymaga użycia siły, a to jest połączenie czynników które często są przyczyną występowania wypadku przy pracy. O ile uszkodzenie naskórka, czy drobne otarcia czy zadry nie są dużym zagrożeniem, to ucięcie (amputacja) palca lub dłoni może być wypadkiem ciężkim. Aby zminimalizować ryzyko występowania wypadku przy pracy, pracownik bezwzględnie powinien zapoznać się z maszyną, instrukcją BHP, ORZ itp.

Treść pliku należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-341

Opis

Typ pliku
doc