• Tylko online

Plan urlopów

Szablon lub wzór dokumentu do ściągnięcia.

0,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Plan urlopów

Plan urlopów

Szablon lub wzór dokumentu do ściągnięcia.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dokument Plan urlopów jest do pobrania w formacie doc za darmo. Plik zawiera tabelkę podsumowującą liczbę dni urlopowych w danym miesiącu, jakie chce wykorzystać dany pracownik oraz miejsce na podpis pracownika. 

Zgodnie z art. 163 § 1 Kodeksu pracy urlopy w firmie powinny być udzielane według ustalonego planu urlopów. Plan układa się uwzględniając zarówno złożone przez pracowników wnioski urlopowe, jak i konieczność zapewnienia niezakłóconego toku pracy. Jeżeli wniosek będzie kolidował z interesem pracodawcy, może stanowić podstawę do odmowy udzielenia urlopu wypoczynkowego. Planem urlopowym nie obejmuje się urlopu na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym (zgodnie z art. 167 § 2 Kodeksu pracy). Obowiązkowo należy ująć trwający co najmniej 14 dniowy urlop wypoczynkowy, co wymagają przepisy prawa.

Przepisy nie narzucają żadnego wymaganego terminu na przygotowanie planu. Najlepiej jednak dla pracodawcy sporządzić go na samym początku lub jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, by móc zestawić go z czekającymi na firmę wyzwaniami.

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-807

Opis

Typ pliku
doc