• Tylko online

Umowa pożyczki w rodzinie

Szablon lub wzór dokumentu umowy pożyczki do edycji.

15,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Umowa pożyczki w rodzinie

Umowa pożyczki w rodzinie

Szablon lub wzór dokumentu umowy pożyczki do edycji.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Wzór dokumentu Umowa pożyczki w rodzinie w formacie docx (WORD). Wzór umowy zawiera niezbędne elementy, wymagane przepisami, które pozwolą na zawarcie umowy pomiędzy osobami z tzw. pierwszej grupy podatkowej (np. małżonka, rodziców, dziadków, pradziadków, dzieci, wnuki, prawnuki, pasierba, ojczyma itd.)

Wypełniając wzór Umowy pożyczki pomiędzy osobami prywatnymi należy podać informacje dotyczące: 

- daty i miejsca zawarcia umowy,
- danych pożyczkodawcy (imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, seria i numer dowodu osobistego, stopień pokrewieństwa)
- danych pożyczkobiorcy (imię i nazwisko, PESEL, adres zamieszkania, seria i numer dowodu osobistego, stopień pokrewieństwa)
- przedmiotu umowy (kwota i sposób przekazania) 
- warunki zwrotu pożyczki (termin i sposób przekazania)
- podstawowe zapisy umowy (forma zmiany, ilość sporządzonych egzemplarzy) 
- podpisy obu stron.

Pamiętaj, by złożyć deklarację podatkową (PCC-3) do Urzędu Skarbowego w sytuacji, gdy kwota pożyczki będzie wyższa niż kwota wolna od podatku od spadków i darowizn (w 2024 r. wynosi 36 120 zł). By uniknąć sytuacji, w której mimo pożyczki od rodziny musisz zapłacić podatek - złóż deklarację PCC-3 w ciągu 14 dni od daty zawarcia tej umowy. 

Treść pliku należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-4135

Opis

Typ pliku
docx