• Tylko online
plan urlopów w excel na rok 2023

Plan urlopowy na rok 2023

Szablon lub wzór dokumentu do pobrania, do edycji. 

20,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Plan urlopowy na rok 2023

Plan urlopowy na rok 2023

Szablon lub wzór dokumentu do pobrania, do edycji. 

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dokument Plan urlopowy na rok 2023 jest do pobrania w formacie xlsx do edycji w programie Excel. Przygotowany przez nas arkusz pozwoli Ci w jednym miejscu mieć podgląd na urlopy wszystkich pracowników. Arkusz urlopowy dzięki odpowiednim formułom automatycznie policzy w każdym miesiącu:
- liczbę dni urlopowych, które wykorzystał pracownik 
- liczbę pracowników na urlopie w danym dniu
- liczbę pracowników na urlopach w danym miesiącu (w podsumowaniu całego roku). 

Arkusz składa się z 12 zakładek odpowiadających poszczególnym miesiącom kalendarzowym oraz 1 zakładki z zestawieniem całego roku.
Arkusz został przygotowany dla 20 pracowników (możesz samodzielnie zwiększyć ich liczbę edytując przygotowane przez nas formuły).
Jeśli potrzebujesz więcej, sprawdź nasz arkusz dla 50 pracowników. 

Prawo nie narzuca żadnego wymaganego terminu na przygotowanie takiego planu.  Najlepiej dla pracodawcy jest go sporządzić na samym początku lub jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, by móc zestawić oczekiwania pracowników z wyzwaniami, czy przedsięwzięciami planowanymi w organizacji.

Polski Kodeks pracy podaje w art. 163 § 1, że urlopy w firmie powinny być udzielane według ustalonego planu urlopów. Plan układa pracodawca, uwzględniając zarówno złożone przez pracowników wnioski urlopowe, jak i konieczność zapewnienia niezakłóconego toku pracy. Jeżeli wniosek będzie kolidował z interesem pracodawcy, może stanowić podstawę do odmowy udzielenia urlopu wypoczynkowego.

Zgodnie z art. 167 § 2 Kodeksu pracy planem urlopowym nie obejmuje się:
- urlopu na żądanie pracownika w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym.

Natomiast obowiązkowo należy ująć wymagany przepisami, trwający co najmniej 14 dniowy urlop wypoczynkowy. 

Potrzebujesz uzupełnić rok 2022? Sprawdź nasz plik Plan urlopowy na rok 2022.

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-3776

Opis

Typ pliku
xlsx

Zobacz także