• Tylko online

ORZ asenizator

Szablon lub wzór dokumentu ORZ do pobrania za darmo, do edycji. 

0,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
ORZ asenizator

ORZ asenizator

Szablon lub wzór dokumentu ORZ do pobrania za darmo, do edycji. 

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dokument ORZ asenizator jest do pobrania w formacie DOC. Ocena ryzyka zawodowego dla stanowiska asenizatora została wykonana metodą wg normy PN-N-18002. W tej metodzie zakłada się możliwość powstania wypadku i szacuje jakościowo parametry ryzyka, którymi są – możliwe spowodowane zdarzeniem ciężkości następstw (skutki) i prawdopodobieństwo, z jakim następstwa te mogą wystąpić. Ciężkość następstw i prawdopodobieństwo wystąpienia następstw szacowane są na trzech poziomach, ryzyko zawodowe jest w skali trójstopniowej na trzech poziomach.

Asenizator usuwa płynne nieczystości z szamb i dołów kloaczych. Przed wypompowywaniem płynnych nieczystości asenizator łączy rury i wpuszcza do szamba, po skończeniu pompowania rury są rozłączane i zawieszane na samochodzie. Asenizator jedzie samochodem na pola asenizacyjne, otwiera zawory i spuszcza nieczystości. Pracuje również w terenie zadrzewionym. Samochód asenizacyjny jest myty i dezynfekowany w zakładzie przez specjalne ekipy.

Darmowy dokument ORZ zawiera Kartę informacji o zagrożeniach na stanowisku asenizatora oraz wartościowanie ryzyka. Szacowanie szkód i prawdopodobieństwa szkód oraz wartościowanie ryzyka wykonano metodą wg PN-N-18002 w skali trójstopniowej. Ciężkość następstw: mała, średnia, duża. Prawdopodobieństwo następstw: mało prawdopodobne, prawdopodobne, wysoce prawdopodobne. Ryzyko zawodowe: małe, średnie, duże.

Treść pliku należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-390

Opis

Typ pliku
doc