• Tylko online

Plan urlopów

Szablon lub wzór dokumentu do pobrania za darmo.

0,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Plan urlopów

Plan urlopów

Szablon lub wzór dokumentu do pobrania za darmo.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dokument Plan urlopów jest do pobrania w formacie doc. Bezpłatny plik zawiera tabelkę, która podsumowuje liczbę dni urlopowych w danym miesiącu zgłoszonych przez pracownika oraz miejsce na podpis pracownika, miejsce na uwagi i opinię bezpośredniego przełożonego. 

Wg art. 163 § 1 Kodeksu pracy urlopy w firmie powinny być udzielane według ustalonego planu urlopów. Plan układa się uwzględniając:
- konieczność zapewnienia niezakłóconego toku pracy,
- złożone przez pracowników wnioski urlopowe.
W przypadku gdy wniosek będzie kolidował z interesem pracodawcy, może stanowić podstawę do odmowy udzielenia urlopu wypoczynkowego. Do planu urlopowego nie wpisuje się urlopu na żądanie pracownika i w terminie przez niego wskazanym nie więcej niż 4 dni urlopu w każdym roku kalendarzowym (zgodnie z art. 167 § 2 Kodeksu pracy). Obowiązkowo zgodnie z przepisami prawa ujmuje się trwający co najmniej 14-dniowy urlop wypoczynkowy.

Przepisy nie narzucają żadnego wymaganego terminu na przygotowanie planu. Najkorzystniej dla pracodawcy jest sporządzić go na samym początku lub jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku kalendarzowego, by móc zestawić go z czekającymi na firmę wyzwaniami.

Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-741

Opis

Typ pliku
doc

Zobacz także