• Tylko online

Lista kontrolna BHP komputery z monitorem

Szablon lub wzór dokumentu do uzupełnienia, do pobrania za darmo.

0,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Lista kontrolna BHP komputery z monitorem

Lista kontrolna BHP komputery z monitorem

Szablon lub wzór dokumentu do uzupełnienia, do pobrania za darmo.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Dokument Lista kontrolna bhp komputery z monitorem jest do pobrania w przedstawionym formacie doc. Darmowa lista dla stanowisk wyposażonych w monitory ekranowe zawiera ok 19 pytań kontrolnych:

1. Czy wyposażenie stanowiska pracy oraz rozmieszczenie elementów tego wyposażenia powoduje nadmierne obciążenie układu mięśniowo-szkieletowego?
2. Czy wyposażenie stanowiska oraz rozmieszczenie elementów powoduje nadmierne obciążenie wzroku?
3. Czy stanowisko (wyposażenie i rozmieszczenie elementów) stwarzają zagrożenia dla pracownika (np. porażenie prądem)?
4.Czy monitor ekranowy spełnia następujące wymagania: znaki na ekranie są wyraźne i czytelne, obraz na ekranie jest stabilny, bez tętnienia lub innych form niestabilności, ekran monitora jest pokryty warstwą antyodbiciową lub wyposażony jest w odpowiedni filtr?
5. Czy ustawienie ekranu monitora względem źródeł światła ogranicza olśnienie i odbicie światła?
6. Czy klawiatura stanowi osobny element wyposażenia?
7. Czy konstrukcja klawiatury umożliwia użytkownikowi przyjęcie pozycji, która nie powoduje zmęczenia mięśni kończyn górnych?
8. Czy powierzchnia klawiatury jest matowa, a znaki czytelne i kontrastowe?
9. Czy konstrukcja stołu umożliwia dogodne ustawienie elementów wyposażenia stanowiska pracy (zróżnicowana wysokość ustawienia monitora i klawiatury)?
10. Czy szerokość i głębokość stołu zapewnia wystarczającą powierzchnię do łatwego posługiwania się elementami wyposażenia i wykonywania czynności związanych z rodzajem pracy
11.Czy wysokość stołu oraz siedziska krzesła zapewnia naturalne położenie kończyn górnych przy obsłudze klawiatury, z zachowaniem, co najmniej kąta prostego między ramieniem a przedramieniem?
12. Czy powierzchnia blatu jest matowa i barwy jasnej?
13. Czy krzesło stanowiące element wyposażenia posiada dostateczną stabilność poprzez wyposażenie go w co najmniej pięciopodporową podstawę z kółkami jezdnymi?
14. Czy stanowisko pracy, na którym wymagane jest korzystanie z dokumentów jest wyposażone w uchwyt na dokumenty?
15. Czy jest konieczność wyposażenia stanowiska pracy w podnóżek (np., gdy wysokość krzesła uniemożliwia pracownikowi płaskie, spoczynkowe ustawienie stóp na podłodze lub, jeżeli to wynika to z jego cech antropometrycznych)?
16. Czy odległość oczu pracownika od ekranu monitora wynosi 400-750 mm?
17. czy stanowisko pracy zapewnia dostateczną przestrzeń pracy, pozwalającą na umieszczenie wszystkich elementów obsługiwanych ręcznie w zasięgu kończyn górnych?
18.Czy oświetlenie powoduje olśnienie od opraw okien oraz olśnienie odbiciowe od ekranu monitora?
19. Czy zapewniona jest, co najmniej 5-minutowa przerwa po każdej godzinie pracy lub czy istnieje łączenie przemienne pracy związane z obsługą monitora z innymi rodzajami prac nie obciążającymi wzroku?

W formularzu jest możliwość zakreślenia odpowiedzi tak / nie oraz dopisania uwag, przy każdym pytaniu.

Treść pliku należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-379

Opis

Typ pliku
doc

Zobacz także