• Tylko online

Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika

Szablon lub wzór dokumentu do edycji, do pobrania za darmo.

0,00 zł
Brutto

account_circleWyślij link
Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika

Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika

Szablon lub wzór dokumentu do edycji, do pobrania za darmo.

Akceptuję zasady polityki prywatności  

Darmowy wzór Wypowiedzenie umowy o prace przez pracownika jest do pobrania w formacie doc. Wzór wypowiedzenia zawiera "wykropkowane" miejsca do uzupełnienia:
- miejscowość, data złożenia wypowiedzenia
- dane pracodawcy
- dane pracownika
- oświadczenie o wypowiedzeniu
- informacja o zachowaniu okresu wypowiedzenia
- informacja o umowie wypowiadanej
- miejsce na podpis pracownika.

Pracownik ma prawo rozwiązać umowę o pracę z każdego powodu, którego nie musi ujawniać, w dowolnym momencie trwania stosunku pracy, przez złożenie pracodawcy pisemnego oświadczenia o rozwiązaniu umowy za wypowiedzeniem. Pismo z wypowiedzeniem pracownik może wręczyć osobiście lub przesłać przesyłką poleconą na adres siedziby firmy. 

Ile wyniesie okres wypowiedzenia? 2 tygodnie - jeżeli staż pracy trwał mniej niż 6 miesięcy; miesiąc - jeżeli staż pracy trwał więcej niż 6 miesięcy, ale nie dłużej niż 3 lata lub 3 miesiące - jeżeli staż pracy trwał powyżej 3 lat.  Wszystko zależy od stażu pracy w danej firmie i od rodzaju umowy (dotyczy umów zawartych na czas określony lub nieokreślony). Wszystkie okresy wypowiedzenia są skuteczne na koniec tygodnia lub miesiąca. 

Pracownikowi zatrudnionemu na umowę o pracę zawartą na okres próbny, przysługuje okres wypowiedzenia 3 dni - jeżeli jego staż pracy nie przekracza 2 tygodni; 1 tydzień - jeżeli jego staż pracy jest dłuższy niż 2 tygodnie, 2 tygodnie - jeżeli jego staż pracy wynosi 3 miesiące.

Treść pliku należy dostosować do indywidualnych potrzeb. Serwis nie ponosi odpowiedzialności za treść, aktualność oraz zastosowanie prezentowanego dokumentu. W razie jakichkolwiek uwag do prezentowanych treści prosimy o kontakt.

#-665

Opis

Typ pliku
doc